Lange Stammerdijk 49 1109 BL Amsterdam
Description
Dit is een unieke kans, die niet vaak voorbij komt: landelijk wonen in een uitgebouwde jaren’30-twee onder een kap woning aan het water én dichtbij Amsterdam.
Deze charmante jaren ’30 woning (92 m²)is gelegen op eigen grond, in het kleine dorpje Driemond en is direct gelegen aan het vaarwater van de rivier de Gaasp.
De achtertuin van de woning heeft een terras op het zonnige zuidwesten met eigen aanlegsteiger voor een boot, wat met name in de zomermaanden een zalig vakantiegevoel geeft. Uitkijken over het water en de voorbij varende boten, af en toe een frisse duik vanaf je eigen terras, of zelf met de boot erop uit richting Weesp, Muiden via de Vecht, Abcoude via het Gein en Amsterdam via de Weespertrekvaart.
Er zijn veel echte jaren ’30 stijlkenmerken behouden gebleven, zoals glas in lood ramen, paneeldeuren en een woonkamer en-suite met prachtige schuifdeuren. De woning heeft verder een 3 goede slaapkamers, een ruime badkamer en er is voldoende bergruimte in de aangebouwde stenen berging, die ook van binnenuit de woning bereikbaar is.
De woning is altijd goed onderhouden en volledig voorzien van dubbele beglazing en 6 zonnepanelen. Fijn om te weten: in 2025/2026 wordt er een nieuwe damwand door Waternet geplaatst. Deze damwand kan als aanlegsteiger gebruikt worden en ook is het dan mogelijk om een vergunning aan te vragen voor een echte steiger.
Over Driemond:
Driemond, als onderdeel van de gemeente Amsterdam, heeft haar landelijke karakter weten te behouden. Een leuk dorpje gelegen aan de N236, in de buurt van bos en parken, op 10 minuten fietsafstand van Amsterdam Zuidoost en met goede verbindingen met de A1, A2 en de A9. Voor de dagelijkse boodschappen, restaurants en andere horecagelegenheden, leuke boetieks en sportgelegenheden kunt u in Weesp terecht, op slechts 2 kilometer afstand, dat ook een NS station heeft met zeer frequente treinverbindingen binnen de Randstad. Zo is bijvoorbeeld Amsterdam CS in 17 minuten en Schiphol in 22 minuten bereikbaar.
Indeling:
Begane grond:
Entree, lange hal met twee deuren die toegang geven naar de voor- en achterkamer. De en-suite woonkamer beschikt over mooie glas in lood schuifdeuren met ingebouwde kast, ook is er nog een prachtige schouw. In de uitbouw bevindt zich de keuken met natuurstenen aanrechtblad met de volgende inbouwapparatuur: 4-pitsgaskookplaat, afzuigkap en vaatwasser. Onder de trap zit nog een praktische berging/voorraadkast. Iets verder bevindt zich nog een hal/bijkeuken, hier is ook het toilet met fontein. Verder loop je hier de tuin in of je loopt door naar de aangebouwde berging.
Eerste verdieping:
Overloop met veel lichtinval door de dakkapel aan de achterzijde en veel opbergruimte, slaapkamer met dakkapel aan de achterzijde en nog een slaapkamer aan de voorzijde, eveneens met dakkapel. De badkamer heeft een inloopdouche, wastafelmeubel, design radiator, aansluiting voor de wasmachine én er is daglicht/ventilatie door het dakraam. Het tweede toilet bevindt zich separaat op de overloop.
Tweede verdieping:
Via de overloop de opgang naar de tweede verdieping met een aparte kast voor de CV-ketel. De heerlijke 3e slaapkamer met dakkapel heeft mooi zicht op de Gaasp, een hele licht en plezierige kamer!
Buitenruimte en berging:
Aan de voorzijde heeft de woning een fijne voortuin en de circa 13 meter lange achtertuin brengt je zo naar de Gaasp, waar je een boot mag aanleggen. In de achtertuin is altijd wel een lekker plekje om te genieten van de zon of schaduw. Ook de berging bevindt zich in de achtertuin en deze is zowel vanuit de tuin als vanuit het huis toegankelijk. Ook is de achtertuin toegankelijk op basis van een recht van voetpad. (erfdienstbaarheid).
In het kort:
• Karakteristieke jaren ’30 twee-onder-een-kapwoning (92 m²)
• Bouwjaar 1934
• Rechtsreeks gelegen aan het water van De Gaasp
• Achtertuin en terras op het zuidwesten met privé aanlegplek
• Perceeloppervlakte 125 m², eigen grond, geen erfpacht
• De 2 dakkapellen aan de achterzijde zijn in 2021 vervangen
• Volledig voorzien van dubbele beglazing
• 6 zonnepanelen (uit 2020)
• Energielabel D